Úvod > Obec > Aktuality > Zhodnocení PETROVICKÉHO SLALOMU 2015

Zhodnocení PETROVICKÉHO SLALOMU 2015

7.3.2015

Na svazích ve Sport areálu v Českých Petrovicích se jel 7.března již 13. ročník veřejného závodu
 ve slalomu. Byly vypsány kategorie od „mrňat až po dědečky“,tak se bylo na co dívat. Závodit mohl úplně každý a vyzkoušet si, co to je postavit se na start a spustit se  mezi spleť tyčí. Závody organizoval SKI Klub České Petrovice a  také na startovní listině to bylo znát. O nejlepší časy se pokoušeli nejenom aktivní závodníci klubu, ale také jejich rodiče, prarodiče,zasloužilí členové klubu i široká veřejnost, včetně kolegů ze Ski klubu Pastviny.
  Celkově odstartovalo 76 závodníků, včetně nejmenších  nadějí „Myšáků“  - dětí do 6 let, které jely speciální kratší trať mezi figurkami. Závod se jel na poměrně tvrdé trati na 2 kola a časy se sčítaly.
Bylo vyhlášeno celkem 13 kategoríí a rozdáno 39 pohárů  a  k tomu pěkné ceny, které věnovali sponzoři z blízkého i vzdáleného okolí a za to jim moc děkujeme.
   V tomto veřejném závodě nebylo nejdůležitější stát nejvýše na stupních vítězů , ale zkusit si poprvé zazávodit  nebo porovnat síly s vlastními dětmi a zjistit, že jsou lepší, zasoutěžit s kamarády nebo zavzpomínat a vyzkoušet, jestli jsme to ještě  nezapomněli.
   Nejrychlejší ze všech kategorií a tedy celkový vítěz letošního ročníku se stal Martin Barták z Českých Petrovic, kterému předal velký  putovní pohár pan starosta Miloš Roušar. Nejrychlejší ženou byla letos Kateřina Hrušková.Všem závodníkům gratulujeme za výkony a některým i za odvahu a v příštím závodě se těšíme na viděnou.

Za Sport areál České Petrovice
                                                                                               Miroslav Baier