Úvod > Obec > Aktuality > Pohár Orlických hor zavítal do Českých Petrovic

Pohár Orlických hor zavítal do Českých Petrovic

Datum konání:
17.1.2015

V sobotu 17.1.  přivítal  lyžařský areál v Českých Petrovicích  závod  žáků  v alpském lyžování.
Na programu byl obří slalom. „Pohár Orlických hor Dynastar Lange Cup „, jak se celá série závodů nazývá. Jede se také jako Přebor Pardubického kraje žáků.Závodí se v 6 lyžařských střediscích v celých Orlických horách a vyvrcholí finálem 14.3. v Říčkách. U nás v Petrovicích se jel letos druhý závod série, hned po Červené Vodě.
   Počasí, které i letos,  zatápí mnohým  areálům a komplikuje jim život teplem a nedostatkem sněhu, potrápilo i nás a na datum závodu přišla obleva. Díky obětavé  a špičkově odvedené práci pořadatelů se mohl závod nejen uskutečnit, ale přes obavy všech, dopadl nad očekávání dobře.
   Na start chemicky ošetřenou, tvrdou trať se postavilo 196 závodníků.Pro všechny účastníky byla sjezdovka regulérní a dokonce mohli pořadatelé  uskutečnit pro mladší a starší žáky dvě kola, což se v minulých závodech Poháru už nedařilo nikomu udělat.
   Start závodu byl v 10 hodin. a po celou dobu jsme měli teplotu kolem +3 C  a mlhavé počasí.
Velmi rychlému a hladkému průběhu závodu také vděčíme Týmu časoměřičů,  kteří u nás odvedli bezchybný výkon. Celý  závod skončil v 14:30 hod. vyhlášením nejlepších 10 závodníků v každé kategorii.
   Tady zase zabodovali naši domácí závodníci, kteří nám udělali radost a mezi konkurencí se rozhodně neztratili.Celkem 11 našich borců se  popralo s tratí a konkurencí s těmito výsledky: