Upozornění na odstávku elektřiny

2.12.2018
Datum ukončení:

Vážení příznivci a návštěvníci Městského muzea Žamberk,

dovolujeme si Vás pozvat na vernisáž XIX. vánoční výstavy, která proběhne v neděli 2. prosince od 15:00 v budově Městského muzea. Výstava nese podtitul Vánoční koledování.

Výstava se tradičně zaměří na vánoční zvyky. Vystaveny budou betlémy a především letos představíme vánoční koledy. Na zahájení výstavy jsme pozvali pěvecký sbor Viola, který zpívá již 30 let. Zavzpomínáme i na další koledníky, kteří v muzeu vystupovali (Corale, Korálky, Vlaštovičky, ZUŠ…). V přízemí muzea bude probíhat drobný prodej svíček, perníčků, betlémů, košíků, bižuterie, medoviny, dřevěných šperků, šitých zvířátek,  prostírek a dalších drobností pro radost a potěšení. Ve výstavní místnosti v 1. poschodí budou vystaveny různé hudební nástroje (kromě housliček také třeba harmonium, citera, lyra, dudy a další) a seznámíte se s vánočními písněmi a koledami, vše doplní obrázky a výrobky z výtvarné soutěže „Vánoční koledování“. Výstava potrvá až do 19. prosince.