Úvod > Obec > Aktuality > 3. ČESKOPETROVICKÁ KOOLNA

3. ČESKOPETROVICKÁ KOOLNA

21.5.2016

V sobotu 21.5.2016 jsme uspořádali již třetí ročník závodu horských kol, který se opět konal v malebné obci České Petrovice. V dopoledních hodinách proběhl ve Sportareálu dětský závod, kterého se zúčastnilo 51 malých a nadějných bikerů. Po ukončení závodu byli v této dětské kategorii vyhlášeni zvlášť chlapci a zvlášť dívky a při předávání medailí, diplomů a tašek s cenami byl moc pěkný pohled na jejich rozzářené dětské oči a šťastné tváře. Pro některé z nich to byla první medaile v životě.

Ve 12 hodin odstartoval hlavní závod na 13 km a 26 km. Na trase se  podařilo ještě více minimalizovat asfaltové silnice a přidat polní a lesní cesty. Do hlavního závodu se na start postavilo 81 bikerů a všichni závod zdárně dokončili bez zranění, což je pro pořadatele velice důležité. Nejstarším účastníkem byl pan Jiří Leicht, ročník 1949 a nejmladším Marcel Svoboda, ročník 2007. Z toho vyplývá, že tento závod nemusí být pouze pro opravdové závodníky, ale i pro každého, kdo má rád horské kolo a jízdu v terénu. Celý den byl podpořen krásným počasím a dobrou náladou.

V letošním roce se nám poprvé podařilo závod vložit do seriálu MTB závodů Jesnický šnek. Tento seriál letos slaví již 22. ročník a náš závod je jediný mimo region Jeseníků. Mnozí závodníci z Jeseníků a okolí si poprvé zazávodili  v Orlických horách a věříme, že naše zařazení do tohoto seriálu bude i v dalších letech.

Závod Českopetrovická koolna by nebylo možné uskutečnit bez podpory obce České Petrovice, Sportareálu České Petrovice,bez sponzorů a hlavně kamarádů a kamarádek ze SKI klubu, kteří pomohli při plánování a organizaci závodu.

Doufáme a pevně věříme, že se příští rok v květnu opět sejdeme na již v pořadí čtvrtém, určitě vylepšeném, ročníku tohoto závodu.

P1030614.jpg